KONST / Ramar / Ram 5508437
*
nr 550 8437
Ram
barockstil 64x60
Kondition: slitage, skador
Utrop:
100 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2008
kl 17:09:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 02:47:54
1
100 kr
31/10 16:16:37
2
150 kr
1/11 11:08:40
3
500 kr
1/11 15:34:37
4
400 kr
2/11 10:14:23
5
500 kr
2/11 18:17:42
6
550 kr
2/11 20:02:02
7
2.000 kr
2/11 20:16:22
8
700 kr
3/11 10:51:49
9
1.200 kr
3/11 13:04:16
10
1.600 kr
3/11 13:04:37
10
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:41
*
Ram
Kondition: slitage, skador
nr 550 8437
Ram
barockstil 64x60
Kondition: slitage, skador
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/10 02:47:54 | 1 | 100 kr |
| 31/10 16:16:37 | 2 | 150 kr |
| 1/11 11:08:40 | 3 | 500 kr |
| 1/11 15:34:37 | 4 | 400 kr |
| 2/11 10:14:23 | 5 | 500 kr |
| 2/11 18:17:42 | 6 | 550 kr |
| 2/11 20:02:02 | 7 | 2.000 kr |
| 2/11 20:16:22 | 8 | 700 kr |
| 3/11 10:51:49 | 9 | 1.200 kr |
| 3/11 13:04:16 | 10 | 1.600 kr |
| 3/11 13:04:37 | 10 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:41



